- In stock.
Coffee machine Delonghi EC230.BK
Coffee machine Delonghi EC230.BK
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | DELONGHI, DeLonghi |
| Model | EC230.BK |
| Depth | 34.3 cm |
| Width | 20.5 cm, 240 mm. |
| Height | 28.5 cm, 360mm. |
| Weight | 4.3 kg, 4.64 kg. |
| Color | Black color |
| Housing material | Plastic |
| Power | 1100W |
| Maximum working pressure | 15 Bar |
| Coffee type | Ground coffee |
| Maximum cup height | 110mm |
| Types of drinks | Espresso, Cappuccino |
| Water capacity | 1 liter |
| Milk container | No |
| Adjusting the coffee strength | No |
| Water hardness adjustment | No |
| Preparing several cups at the same time | Yes |
| Steam nozzle | Yes |
| Cup warming | No |
| Integrated coffee grinder | No |
| Adjustable coffee coarseness | No |
| Saving coffee recipes | No |
| With pressure gauge | No |
| Automatic washing | No |
| Adjustable pressure | No |
| Automatic descaling | No |
| Protection against water spills | No |
| Automatic milk system cleaning | No |
| Programmable water temperature | No |
| Water filter | No |
| Programmable coffee quantity | No |
| Automatic shutdown | No |
| Screen | No |
| Coffee machine type | Semi-automatic |
| Preparing cold drinks | No |
| Automatic mill adjustment | No |
| Smart preheating | No |
| Copying and personalizing coffee drinks | No |
| Programmable milk/milk foam temperature | No |
| Telephone connection included as standard | No |
| Electronic control of coffee bean quantity | No |
| Funnel for ground coffee | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | Maximum cup height: 110 mm |
| Length | 308 mm. |
| Country of manufacture | CN |