- In stock.
Capsule coffee machine Nespresso Vertuo Pop ENV90.B, black
Capsule coffee machine Nespresso Vertuo Pop ENV90.B, black
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | NESPRESSO, Nespresso |
| Model | ENV90.B |
| Depth | 42.6 cm |
| Width | 13.5 cm, 260 mm. |
| Height | 25 cm, 315 mm. |
| Weight | 3.6 kg, 4.6 kg. |
| Color | Black color |
| Housing material | Plastic |
| Power | 1500W |
| Maximum working pressure | 19 Bar |
| Coffee machine type | Capsule |
| Type of coffee capsules | Nespresso |
| Coffee type | Coffee capsules |
| Types of drinks | Coffee, Espresso, Double Espresso, Gran Lungo |
| Water capacity | 0.56 liters |
| Steam nozzle | No |
| With pressure gauge | No |
| Automatic washing | No |
| Adjustable pressure | No |
| Automatic descaling | No |
| Programmable water temperature | No |
| Water filter | Yes |
| Automatic shutdown | Yes |
| Screen | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | Heating time: 30 seconds. Automatic shut-off after 2 minutes |
| Length | 395 mm. |
| Country of manufacture | HU |