- In stock
Capsule coffee machine Nespresso Essenza Mini, black
Capsule coffee machine Nespresso Essenza Mini, black
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | NESPRESSO, Nespresso |
| Model | EN85.B |
| Depth | 32.5 cm |
| Width | 11 cm, 137 mm. |
| Height | 20.5 cm, 312 mm. |
| Weight | 2.3 kg, 2.79 kg. |
| Color | Black color |
| Housing material | Plastic |
| Power | 1150W |
| Maximum working pressure | 19 Bar |
| Coffee machine type | Capsule |
| Type of coffee capsules | Nespresso |
| Coffee type | Coffee capsules |
| Types of drinks | Coffee, Espresso |
| Water capacity | 0.6 liters |
| Steam nozzle | No |
| With pressure gauge | No |
| Automatic washing | No |
| Automatic descaling | No |
| Protection against water spills | Yes |
| Water filter | No |
| Automatic shutdown | Yes |
| Screen | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 382 mm. |
| Country of manufacture | UA |