Capsule coffee machine Nespresso Citiz & Aeroccino EN267.BAE
Capsule coffee machine Nespresso Citiz & Aeroccino EN267.BAE
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | NESPRESSO, Nespresso |
| Model | Citiz Aeroccino EN267.BAE |
| Width | 21.8 cm, 286 mm. |
| Height | 27.7 cm, 316 mm. |
| Weight | 4 kg, 5.05 kg. |
| Color | Black color |
| Housing material | Plastic |
| Power | 1260W |
| Maximum working pressure | 19 Bar |
| Coffee machine type | Capsule |
| Type of coffee capsules | Nespresso |
| Coffee type | Coffee capsules |
| Types of drinks | Cappuccino |
| Water capacity | 1 liter |
| Steam nozzle | No |
| With pressure gauge | No |
| Automatic washing | No |
| Automatic descaling | No |
| Protection against water spills | Yes |
| Water filter | Yes |
| Screen | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | Automatic shut-off after 9 minutes. Comes with an Aeroccino milk frother so you can prepare your favorite cappuccinos and lattes |
| Length | 371 mm. |
| Country of manufacture | CN |