Automatic coffee machine SAECO AURORA M1 (9J0900) 1900 W Black
Automatic coffee machine SAECO AURORA M1 (9J0900) 1900 W Black
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Weight | 14 kg |
| Width | 280 mm |
| Height | 435 mm |
| Depth | 481 mm |
| Maximum cup height | 16 cm |
| Power | 1900 W |
| AC input voltage | 230 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Coffee input type | Coffee beans |
| Adjustable grinder settings | Yes |
| Number of coffee strength settings | 7 |
| Hot water system | Yes |
| Dishwasher-proof parts | Yes |
| Coffee beans capacity | 600 g |
| Water tank capacity | 2.5 L |
| Adjustable coffee strength | Yes |
| Fast heat | Yes |
| Built-in grinder | Yes |
| Coffee maker type | Fully-auto |
| Number of grinder settings | 8 |
| Number of temperature settings | 3 |
| Built-in milk frother | Yes |
| Appliance placement | Countertop |
| Product colour | Black |
| Built-in display | Yes |
| Display type | TFT |
| Control type | Touch |
| Capacity of grounds container | 30 |
| Latte Macchiato making | Yes |
| Espresso making | Yes |
| Coffee making | Yes |
| Americano making | Yes |
| Cappuccino making | Yes |
| Multi beverage | Yes |
| Number of programs | 8 |