- In stock
Esperanza EKC001W Coffee Grinder White 160 W
Esperanza EKC001W Coffee Grinder White 160 W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Easy to clean | Yes |
| Product type | Blade grinder |
| Adjustable grinder settings | No |
| Built-in dispenser | Yes |
| On/off switch | No |
| Product colour | White |
| Coffee beans capacity | 50 g |
| Variable speed | No |
| Stainless steel blades | Yes |
| Non-slip feet | Yes |
| Pulse function | Yes |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Power | 160 W |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Height | 180 mm |
| Diameter | 8.5 cm |
| Cord length | 1.1 m |
| Built-in display | No |