- In stock.
Coffee grinder De`Longhi KG210
Coffee grinder De`Longhi KG210



Coffee grinder De`Longhi KG210
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | DELONGHI, DeLonghi |
| Model | KG210 |
| Article | KG210 |
| Length | 11.1 cm, 153 mm. |
| Width | 11.1 cm, 134 mm. |
| Height | 22.3 cm, 267 mm. |
| Power | 170W |
| Weight | 1kg, 1.31 kg. |
| Color | Black color |
| Adjustable coffee coarseness | Yes |
| Housing material | Plastic |
| Pulse mode | No |
| Automatic shutdown | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Grinding mechanism type | Knives |
| Additional information | Adjustable coffee grind. Stainless steel blades |
| Country of manufacture | CN |