- In stock.
Coffee grinder De'Longhi KG89, silver
Coffee grinder De'Longhi KG89, silver



Coffee grinder De'Longhi KG89, silver
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | DELONGHI, DeLonghi |
| Model | KG89 |
| Width | 14.5 cm, 192 mm. |
| Height | 29 cm, 152 mm. |
| Power | 110W |
| Color | Silver color |
| Adjustable coffee coarseness | Yes |
| Pulse mode | No |
| Automatic shutdown | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Grinding mechanism type | Mills |
| Additional information | 5 grinding modes |
| Makes 4 | 12 cups of coffee. Easy to clean |
| Weight | 1.98 kg. |
| Length | 300mm. |
| Country of manufacture | CN |