Bosch TSM6A017C coffee grinder 180 W Cream
Bosch TSM6A017C coffee grinder 180 W Cream







Bosch TSM6A017C coffee grinder 180 W Cream
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Variable speed | No |
| Built-in dispenser | No |
| Adjustable grinder settings | No |
| On/off switch | Yes |
| Material | Plastic |
| Safety system | Yes |
| Coffee beans capacity | 75 g |
| Product type | Blade grinder |
| Product colour | Cream |
| Automatic dosing system | No |
| Stainless steel blades | Yes |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Power | 180 W |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Depth | 90 mm |
| Diameter | 9 cm |
| Weight | 618 g |
| Height | 170 mm |
| Width | 90 mm |
| Built-in display | No |
| Master (outer) cases per pallet layer | 96 pc(s) |
| Pallet gross height | 18.5 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 768 pc(s) |
| Pallet gross length | 12 cm |
| Pallet gross width | 8 cm |