Bosch TSM6A014R coffee grinder 180 W Red
Bosch TSM6A014R coffee grinder 180 W Red







Bosch TSM6A014R coffee grinder 180 W Red
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Detachable blades | No |
| Lid safety switch | Yes |
| Safety system | Yes |
| Built-in dispenser | No |
| On/off switch | Yes |
| Product type | Blade grinder |
| Product colour | Red |
| Stainless steel blades | Yes |
| Adjustable grinder settings | No |
| Indication light | No |
| Coffee beans capacity | 75 g |
| Number of grinder settings | 1 |
| Auto power off | No |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Power | 180 W |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Weight | 678 g |
| Depth | 90 mm |
| Height | 170 mm |
| Width | 90 mm |
| Diameter | 9 cm |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Warnings | Keep the unit away from children., Avoid contact with rotating parts when the unit is operating., Do not leave the device plugged in unattended. |