TASKI ergodisc 165 low-speed machine for cleaning and polishing with a wide range of applications
TASKI ergodisc 165 low-speed machine for cleaning and polishing with a wide range of applications
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
10 - 15
business days
| Cleaning surfaces | Hard floor, Wood |
| Cord length | 15 m |
| Noise level | 57 dB |
| Warranty information | The guarantee for the Product is valid for 24 months from the date of purchase and is subject to its correct use as described in the User Manual. |
| Power source | Electric |
| Specific features | Polishing, textile carpet washing, surface spray maintenance, wet scrubbing and floor care |
| Cleaning type | Dry&wet |
| Protection class | II |
| Product colour | Orange |
| Castor wheels | Yes |
| Working width | 43 cm |
| Motor height | 36 cm |
| Power consumption (typical) | 1100 W |
| Frequency | 50 Hz |
| Input voltage | 220 - 230 V |
| Weight | 42 kg |
| Rotational speed | 165 RPM |
| Certificates | ÖVE, CE, SEV |