Self-contained hoover EZVIZ RE5 PLUS cleaning robot (CS-RE5P-TWT2) White
Self-contained hoover EZVIZ RE5 PLUS cleaning robot (CS-RE5P-TWT2) White
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Dust bag capacity | 4 L |
| Base station touchscreen | Yes |
| Weekly schedule | Yes |
| Dust container type | Dust container + Water tank |
| Product colour | White |
| Smartphone/tablet remote support | Yes |
| Number of wheels | 3 wheel(s) |
| Shape | Round |
| Infrared sensor | Yes |
| Built-in camera | No |
| Remotely operated | Yes |
| Engine type | Brushless motor |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Runtime | 180 - 240 min |
| Battery capacity | 4930 mAh |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Power consumption (typical) | 45 W |
| Battery recharge time | 5 h |
| Depth | 365 mm |
| Weight | 3.09 kg |
| Height | 95 mm |
| Width | 365 mm |
| Base dimensions (WxDxH) | 220 x 180 x 380 mm |
| Weight of the charging station | 3.6 kg |
| Wi-Fi | Yes |
| Works with the Google Assistant | Yes |
| Wi-Fi band | Single-band (2.4 GHz) |
| Works with Amazon Alexa | Yes |
| Suction power | 4000 Pa |
| Wet mopping | Yes |
| Number of modes | 4 |
| Dust capacity (vacuum cleaner) | 0.35 L |
| Automatic base station return | Yes |
| Floor surfaces supported | Carpet, Hard floor, Laminate, Linoleum |
| Navigation type | LiDAR, Mapping |
| Water tank capacity | 0.3 L |
| Base station functions | Charging, Cleaning |
| Obstacle sensing system | Yes |
| Surface area covered | Up to 300 m² |
| Maximum height of obstacles to be overcome | 20 mm |
| Number of suction levels | 4 |
| Quick start guide | Yes |
| Mop included | Yes |
| Number of dust bags | 2 pc(s) |
| Number of filters | 2 pc(s) |
| Mounting dock included | Y |
| Power supply cable | Yes |
| Brush tool | Yes |
| Side brushes | 2 |
| Mop cloth | Y |