Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 5
business days
| Summary | Vention TRCWF. Cable length: 1 m. Connector 1: USB C, Connector 2: USB C, USB version: USB 2.0, Maximum data transfer rate: 480 Gbit/s, Product colour: White |
| Vendor Homepage | https://ventiontech.com/products/usb-2-0-type-c-male-to-type-c-male-3a-cable?_pos=1&_sid=f150851d4&_ss=r&variant=45968728129702 |
| Unit Box Height | 0.02 |
| Unit Box Length | 0.135 |
| Unit Box Width | 0.101 |
| Cable length | 1 m |
| Cable jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Cable type | Round cable |
| Conductor material | Copper |
| Connector 1 | USB C |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 | USB C |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector 2 gender | Male |
| Fast charging | Yes |
| Maximum data transfer rate | 480 Gbit/s |
| Product colour | White |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| USB Power Delivery up to | 60 W |
| USB version | USB 2.0 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Model | TRDBF |
| Model name | TRCWF |
| Units per Shipping Box | 100 |
| Unit Calculated Volume | 0.0003864 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.0586 kg |