-
−8%
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 5
business days
| Summary | Vention TRAHF. Cable length: 1 m. Connector 1: USB C, Connector 2: USB C, USB version: USB 2.0, Maximum data transfer rate: 0.48 Gbit/s, Connector contacts plating: Nickel, Product colour: Black, Stainless steel |
| Vendor Homepage | https://ventiontech.com/products/vention-usb-2-0-type-c-male-to-type-c-male-right-angle-3a-cable-aluminum-alloy-type?_pos=1&_sid=7a7e1e8a9&_ss=r&variant=45985207517350 |
| Unit Box Height | 0.22 |
| Unit Box Length | 0.01 |
| Unit Box Width | 0.15 |
| Cable length | 1 m |
| Cable jacket material | Polyvinyl chloride (PVC),Nylon |
| Cable type | Round cable |
| Conductor material | Tinned copper |
| Connector 1 | USB C |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 | USB C |
| Connector 2 form factor | Angled |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector contacts plating | Nickel |
| Fast charging | Yes |
| Maximum data transfer rate | 0.48 Gbit/s |
| Product colour | Black,Stainless steel |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| USB Power Delivery up to | 60 W |
| USB version | USB 2.0 |
| Output current (max) | 3 A |
| Package type | Polybag |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Model name | TRAHF |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.00033 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.03 kg |