-
−7%
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 5
business days
Colour: white
Material: nylon and aluminium
Connectors: connector 1: USB-A / connector 2: Lightning
Data transmission speed: 480 Mbps
max. voltage: 5V
max. current strength: 2.4A
max. performance: 12W
Special features: reinforced kink protection between USB connector and cable
MFi-certified
| Summary | Intenso 7902102. Cable length: 1.5 m, Connector 1: USB A, Connector 2: USB C/Micro USB-A/Lightning. Output voltage: 5 V, Output current (max): 2.4 A. Sustainability certificates: Triman. Compliance certificates: CE, UKCA. Weight: 40 g |
| Vendor Homepage | www.intenso.de/en/products/power-adapter-cable/usb-cable-a315l |
| Unit Box Height | 0.025 |
| Unit Box Length | 0.14 |
| Unit Box Width | 0.09 |
| Cable length | 1.5 m |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 | USB C/Micro USB-A/Lightning |
| Connector 2 gender | Male |
| Maximum data transfer rate | 480 Mbit/s |
| Plug and Play | Yes |
| Product colour | White |
| Output current (max) | 2.4 A |
| Output voltage | 5 V |
| Sustainability certificates | Triman |
| Compliance certificates | CE/UKCA |
| Weight | 40 g |
| Package depth | 164 mm |
| Package height | 30 mm |
| Package type | Hanging box |
| Package weight | 60 g |
| Package width | 91 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Cable jacket material | Nylon |
| Cable jacket type | Braided |
| Connector housing material | Aluminum |
| USB Power Delivery up to | 12 W |
| Model name | 7902102 |
| Units per Shipping Box | 16 |
| Unit Calculated Volume | 0.0006038 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.094 kg |