Guarantee
36 month
Delivery from Lithuania in
3 - 5
business days
3m C14 to C13 Mains Extension
IEC 320 C14 - IEC 320 C 13
LINDY power cables are perfect for use in professional areas like recording studios, light systems and also for event locations of any kind, etc. - but you can also use them in private sections.
Due to the high temperature resistance from -10 to 70°C these cables can also be used in non air-conditioned areas.
| Vendor Homepage | www.lindy-international.com/3m-C14-to-C13-Mains-Extension.htm?websale8=ld0101.ld021102&pi=30332&ci=80 |
| Unit Box Height | 0.025 |
| Unit Box Length | 0.2 |
| Unit Box Width | 0.2 |
| Product Type | Power Supply |
| Length | 3 m |
| Colour | Black |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.001 cubm |
| Product Net Weight | 0.18 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.29 kg |