Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 5
business days
Cotton braided 8-pin cable with metal connectors, 1.8 m, silver color, blister
| Vendor Homepage | gembird.com/item.aspx?id=10107 |
| Unit Box Height | 0.024 |
| Unit Box Length | 0.153 |
| Unit Box Width | 0.082 |
| USB/Lightning cable type | Lightning to USB |
| Product Type | Cable |
| Length | 1.8 m |
| Connectors | USB 2.0 to 8-pin male connector, gold-plated |
| Colour | Silver |
| Units per Shipping Box | 2 |
| Unit Calculated Volume | 0.00045 cubm |
| Product Net Weight | 0.035 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.055 kg |