Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 5
business days
USB to 8-pin charging and data cable for e.g. Apple iPhone or iPad
Premium soft-touch silicon jacket and connectors
| Summary | Gembird CC-USB2S-AM8PM-1.5M-W. Cable length: 1.5 m, Connector 1: Lightning, Connector 2: USB A. Input current (max): 2.1 A. Quantity per pack: 1 pc(s), Package width: 20 mm, Package depth: 80 mm |
| Vendor Homepage | https://gembird.nl/item.aspx?id=13211 |
| Unit Box Height | 0.02 |
| Unit Box Length | 0.17 |
| Unit Box Width | 0.08 |
| Cable length | 1.5 m |
| Connector 1 | Lightning |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 | USB A |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector 2 gender | Male |
| Product colour | White |
| USB version | USB 2.0 |
| Input current (max) | 2.1 A |
| Package depth | 80 mm |
| Package height | 150 mm |
| Package weight | 57 g |
| Package width | 20 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Cable jacket material | Silicone |
| Cable type | Round cable |
| Model name | CC-USB2S-AM8PM-1.5M-W |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.000272 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.05 kg |