Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 5
business days
DisplayPort digital audio/video interface cable
Supports video resolutions up to 4K UHD (3840x2160) at 60 Hz and up to 8 audio channels
Self-locking connectors with practical release button for easy unlocking
High quality connectors, conductors and cable shielding provide superior cable performance and reliable connectivity
| Summary | Gembird CC-DP2-5M. Cable length: 5 m, Connector 1: DisplayPort, Connector 2: DisplayPort. Weight: 142 g. Package width: 140 mm, Package depth: 200 mm, Package height: 25 mm |
| Vendor Homepage | https://gembird.nl/item.aspx?id=12059 |
| Unit Box Height | 0.17 |
| Unit Box Length | 0.17 |
| Unit Box Width | 0.03 |
| 3D | Yes |
| Bandwidth | 17.28 MB/s |
| Cable length | 5 m |
| Channels quantity | 8 channels |
| Connector 1 | DisplayPort |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 | DisplayPort |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector 2 gender | Male |
| DisplayPort version | 1.2 |
| HDCP | Yes |
| HDCP version | 1.3 |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Product colour | Black |
| Weight | 142 g |
| Package depth | 200 mm |
| Package height | 25 mm |
| Package weight | 238 g |
| Package width | 140 mm |
| Units per Shipping Box | 40 |
| Unit Calculated Volume | 0.001043 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.278 kg |