-
−7%
Baseus Gem USB to IP 2.4A fast charging cable 1 m White
Baseus Gem USB to IP 2.4A fast charging cable 1 m White
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| USB Type-A connector | Yes |
| Fast charging | Yes |
| Lightning connector | Yes |
| Cable jacket material | Nylon |
| Material | PC, Nylon |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Product colour | White |
| Current | 2,4 A |
| Weight | 34 g |
| Cable length | 1 m |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Warnings | Do not use the cable if it is visibly damaged., Do not expose the cable to prolonged moisture., Avoid bending or excessively twisting the cable. |