-
−8%
Baseus Gem USB-C to iP fast charging cable 1 m 20 W Purple
Baseus Gem USB-C to iP fast charging cable 1 m 20 W Purple
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Connector 1 | USB Typ C |
| Material | Nylon, PC |
| Product colour | Purple |
| Connector 2 | Lightning (7-pin) |
| Cable jacket material | Nylon |
| Fast charging | Yes |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Power | 20 W |
| Cable length | 1 m |
| Weight | 27 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Warnings | Do not use the cable if it is visibly damaged., Avoid bending or excessively twisting the cable., Do not expose the cable to prolonged moisture. |