Compact stereo system with Bluetooth 5.0, DAB+/FM radio and CD/USB playback capabilities. It has a 30W RMS sound amplifier and comes with a remote control for convenient use.
Compact stereo system with Bluetooth 5.0, DAB+/FM radio and CD/USB playback capabilities. It has a 30W RMS sound amplifier and comes with a remote control for convenient use.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 9
business days
Compact stereo system with Bluetooth 5.0, DAB+/FM radio and CD/USB playback capabilities. It has a 30W RMS audio amplifier and includes a remote control for convenient use.
Features | |
|---|---|
| Product Type | Stereo System |
| Product Brand | AKA |
| Model | AM-100 RHAPSODY |
Specifications | |
| Dimensions | 285mm (W) × 135mm (H) × 425mm (D) |
| Weight | 4.6 kg |
| Color | Black, Bronze |
Technical Data | |
| Power | 30W RMS |
| Bluetooth Version | 5.0 |
| Supported Audio Formats | MP3, WMA, CD Audio, FLAC |
Ports and Interfaces | |
| USB Port | Yes |
| AUX Input | Yes |
| Headphone Output | 3.5mm |
Radio | |
| Supported Radio Bands | DAB+, FM |
Security Warning | |
| Keep the device away from water and moisture. Do not open the device casing; there are live elements inside. Be careful when connecting to the power supply. | |