-
−6%
Acefast C3-01 Lightning - USB-C PD cable 30W 3A 480Mb/s 1.2m - white
Acefast C3-01 Lightning - USB-C PD cable 30W 3A 480Mb/s 1.2m - white
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
8 - 16
business days
Acefast MFI cable USB Type C - Lightning 1.2m, 30W, 3A (C3-01)
Acefast USB Type C - Lightning cable for charging and data transfer. It is intended for Apple devices with a Lightning connector. It is 120 cm long and designed to operate with a current of 30W and 3A. It is compatible with Power Delivery fast charging. It is MFI (Maide For iPhone) certified, so the phone will not display a message about a non-original accessory.
Specification
The most important advantages
| Gamintojas | Acefast |
| Waga produktu z opakowaniem jednostkowym | 64 |
| Producent code | C3-01-C-L white |
| Connector type | USB-C (męski), Lightning (male) |
| Length | 1.2 m |
| Maximum current | 3 A |
| Maximum power | 30 W |
| Package | Box |
| Cable functionality | Data transfer, Charging |
| USB standard | USB 2.0 Hi-Speed (USB 480 Mbps) |
| Fast charging standard | PD (Power Delivery) |
| Color | White |
| Additional features | With MFi certification (Made For iPhone) |
| Product packaging depth in cm | 2 cm. |
| Product packaging width in cm | 10 cm. |
| Product packaging height in cm | 14 cm. |
| Waga gabarytowa w gramach | 46.67 g. |