- In stock
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
Lanberg PCU6-20CC-0150-S is a 1.5 m long Cat6 network cable with a frequency of 250 MHz. It features braided copper wires, U/UTP shielding and RJ-45 male connectors on both ends.
Features | |
|---|---|
| Frequency | 250MHz |
| Cable material | Copper |
| Cable standard | Cat6 |
| Connector 2 gender | Male |
| Cable type | Weaving |
| Shell material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Cable shielding | U/UTP (UTP) |
| Cable length | 1.5 m |
| Connector 1 | RJ-45 |
| Connector 1 gender | Male |
| Product color | White |
| AWG wire size | 26 |
| Connector 2 | RJ-45 |
| Plug and Play | Yes |
Weight and dimensions | |
| Outer diameter | 5.4 mm |
Packaging details | |
| Quantity per package | 10 pcs. |