- New
- In stock
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
Gembird PP6U-1M - 1 m long Cat6 U/UTP network cable with gold-plated RJ-45 connector contacts, ensuring reliable high-speed data transmission.
Features | |
|---|---|
| Connector contact plating | Gold |
| Cable standard | Cat6 |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 | RJ-45 |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 | RJ-45 |
| AWG wire size | 24 |
| Cable shielding | U/UTP (UTP) |
| Product color | Gray |
| Cable length | 1 year |
Packaging details | |
| Quantity per package | 1 pc. |
| Package width | 120mm |
| Package depth | 170mm |
| Package height | 15 mm |