- New
- In stock
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
Gembird PP12 is a reliable Cat5e U/UTP network cable with a length of 3 meters, with gold-plated connectors and an elegant black design. It ensures optimal data transmission while minimizing interference.
Features | |
|---|---|
| Cable armor | U/UTP (UTP) |
| Connector contact coating | Gold |
| Connector 2 gender | Man |
| Connector 1 | RJ-45 |
| Product color | Black |
| Cable length | 3 years |
| Connector 2 | RJ-45 |
| Connector 1 gender | Man |
| Cable standard | Cat5e |
Packaging details | |
| Package width | 135mm |
| Quantity per package | 1 pc. |
| Package height | 20 mm |
| Packaging type | Polyethylene bag |
| Package depth | 190 mm |