- New
The Esperanza ELK302W is a three-outlet AC power strip for indoor use. It has a maximum load of 3680 W, operates at 220 - 240 V and has a rated current of 16 A.
The Esperanza ELK302W is a three-outlet AC power strip for indoor use. It has a maximum load of 3680 W, operates at 220 - 240 V and has a rated current of 16 A.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The Esperanza ELK302W is a 3-outlet AC power strip for indoor use. It has a maximum load of 3680W and operates at 220 - 240V with a nominal current of 16A.
Features | |
|---|---|
| Product Type | Electric Distributor |
| Product Brand | Hope |
| Model | ELK302W |
Specifications | |
| Dimensions | N/A |
| Weight | 80 g |
| Color | White |
| Material | Plastic |
Technical Data | |
| Maximum Load | 3680W |
| Nominal Current | 16 A |
| Input Voltage | 220 - 240V |
| AC Input Frequency | 50Hz |
Additional Information | |
| Earth Connection | Yes |
| AC Socket Quantity | 3 AC sockets |
| Place of Use | Indoors |
| Security Warning | Use the product only for its intended purpose. |