- In stock
REFRIGERATOR BUILT-IN SP40 812 EU 2 WHP
REFRIGERATOR BUILT-IN SP40 812 EU 2 WHP
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | WHIRLPOOL, Whirlpool |
| Model | SP40 812 EU 2 |
| Height | 193.5 cm, 1935 mm. |
| Width | 69 cm, 690 mm. |
| Depth | 54.5 cm |
| Weight | 74 kg, 76.6 kg. |
| Color | White color |
| Refrigerator type | Freezer at the bottom |
| Energy efficiency class | E |
| Annual energy consumption | 248 kWh |
| Total refrigerator capacity | 300 liters |
| Useful refrigerator capacity | 299 liters |
| Total freezer capacity | 101 liters |
| Freezer usable capacity | 101 liters |
| Noise level | 35 dB |
| Number of freezer drawers | 3 |
| Automatic defrosting | Yes |
| Refrigeration system in the refrigerator | Low frost |
| Refrigeration system in the freezer | Low frost |
| Number of shelves | 4 |
| Changing the door opening direction | Yes |
| Screen | Yes |
| Shelving material | Tempered glass. Near 0 °C temperature zone - Yes |
| Quick freezing | Yes. Freezing capacity, kg/24h- 8.5 |
| Lighting type | LED |
| Number of compressors | 1 |
| Thermostat | Yes |
| Thermostat type | Electronic |
| Vegetable and fruit drawer | Yes |
| Safe time in case of power outage | 28 hours |
| Management | Electronic |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 545 mm. |
| Country of manufacture | IT |