- In stock.
REFRIGERATOR BI WHC20D023B1 SF WHP
REFRIGERATOR BI WHC20D023B1 SF WHP
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | WHIRLPOOL, Whirlpool |
| Model | WHC20D023B1 SF |
| Height | 193.5 cm, 1935 mm. |
| Width | 54 cm, 540mm. |
| Depth | 54.5 cm |
| Weight | 55.2 kg, 56.67 kg. |
| Color | White color |
| Refrigerator type | Freezer at the bottom |
| Energy efficiency class | E |
| Annual energy consumption | 225 kWh |
| Total refrigerator capacity | 221 liters |
| Total freezer capacity | 79 liters |
| Noise level | 34 dB |
| Number of freezer drawers | 3 |
| Automatic defrosting | Yes |
| Number of shelves | 4 |
| Changing the door opening direction | Yes |
| Screen | No |
| Shelving material | Glass |
| Lighting type | LED |
| Thermostat | Yes |
| Thermostat type | Electronic |
| Management | Electronic |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 545 mm. |
| Country of manufacture | IT |