- In stock
-
−7%
REFRIGERATOR BI WHC18D011B1 WHP
REFRIGERATOR BI WHC18D011B1 WHP
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | WHIRLPOOL, Whirlpool |
| Model | WHC18D011B1 |
| Height | 177 cm, 1770 mm. |
| Width | 54 cm, 540mm. |
| Depth | 54.5 cm |
| Weight | 50.6 kg, 52.23 kg. |
| Color | White color |
| Refrigerator type | Bottom freezer |
| Energy efficiency class | E |
| Total refrigerator capacity | 189 liters |
| Total freezer capacity | 79 liters |
| Noise level | 34 dB |
| Number of freezer drawers | 3 |
| Automatic defrosting | Yes |
| Number of shelves | 5 |
| Changing the door opening direction | Yes |
| Screen | No |
| Shelving material | Glass. Freezing capacity, kg/24h- 4 |
| Lighting type | LED |
| Thermostat | Yes |
| Thermostat type | Electronic |
| Water and ice maker | No |
| Management | Electronic |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 545 mm. |
| Country of manufacture | IT |