- In stock
Hob ELICA PRIMIS 302 BL
Hob ELICA PRIMIS 302 BL
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
2 - 4
business days
| Manufacturer | Elica |
| Hob type | Induction |
| Surface type | Glass ceramic |
| Mounting type | Surface or flush mounting |
| Ignition | No |
| Number of heating elements per surface | 2 |
| Wi-Fi | No |
| Standardized width | 30 cm |
| Standardized depth | 55 cm |
| Color | Black |
| Management | Touch control (Slider) |
| Expansion zones | No |
| Frame | No |
| Timer | Yes |
| Cooking sensor | No |
| Meat thermometer | No |
| Holders | No |
| Increased power "WOK" burner | No |
| Pause function | Yes |
| Child lock | Yes |
| Boost function | Yes |
| Automatic brewing | No |
| Wireless integration with the hood | No |
| Residual heat indicator | No |
| Power limitation | Yes |
| Power | 2800W |
| Voltage | 220-240V |
| Height | 5cm |
| Width | 29 cm |
| Depth | 52 cm |