- In stock
Hob ELECTROLUX KGG75362K
Hob ELECTROLUX KGG75362K
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
2 - 4
business days
| Manufacturer | Electrolux |
| Hob type | Gas |
| Surface type | Tempered glass |
| Mounting type | Surface mounting |
| Ignition | Push button |
| Number of heating elements per surface | 5 |
| Standardized width | 75 cm |
| Standardized depth | 50cm |
| Color | Black |
| Management | Knobs |
| Expansion zones | No |
| Frame | No |
| Timer | No |
| Cooking sensor | No |
| Meat thermometer | No |
| Holders | Cast iron |
| Increased power "WOK" burner | Yes |
| Gas leak protection | Yes |
| LPG nozzles | Yes |
| Pause function | No |
| Child lock | No |
| Residual heat indicator | No |
| Boost function | No |
| Automatic brewing | No |
| Wireless integration with the hood | No |
| Power limitation | No |
| Power | 10900W |
| Voltage | 220-240V |
| Height | 4.5 cm |
| Width | 74.4 cm |
| Depth | 51 cm |