- In stock
Hob ELECTROLUX EHF6240XXK
Hob ELECTROLUX EHF6240XXK
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
2 - 4
business days
| Manufacturer | Electrolux |
| Hob type | Electric |
| Surface type | Glass ceramic |
| Mounting type | Surface mounting |
| Ignition | No |
| Number of heating elements per surface | 4 |
| Standardized width | 60cm |
| Standardized depth | 50cm |
| Color | Black |
| Management | Touch control |
| Expansion zones | No |
| Frame | Yes |
| Timer | No |
| Cooking sensor | No |
| Meat thermometer | No |
| Holders | No |
| Increased power "WOK" burner | No |
| Gas leak protection | No |
| LPG nozzles | No |
| Pause function | No |
| Child lock | Yes |
| Residual heat indicator | Yes |
| Boost function | No |
| Automatic brewing | No |
| Wireless integration with the hood | No |
| Power limitation | No |
| Power | 6500W |
| Height | 4cm |
| Width | 57.6 cm |
| Depth | 51.6 cm |