- In stock.
Hob AEG TO64RA07CB
Hob AEG TO64RA07CB
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
20 - 22
business days
| Manufacturer | AEG |
| Hob type | Electric |
| Surface type | Glass ceramic |
| Mounting type | Surface or flush mounting |
| Ignition | No |
| Number of heating elements per surface | 4 |
| Wi-Fi | No |
| Standardized width | 60cm |
| Standardized depth | 50cm |
| Color | Black |
| Management | Touch control (Slider) |
| Expansion zones | Yes |
| Frame | No |
| Timer | Yes |
| Cooking sensor | No |
| Meat thermometer | No |
| Holders | No |
| High-power WOK burner | No |
| Gas leak protection | No |
| LPG nozzles | No |
| Pause function | Yes |
| Child lock | Yes |
| Boost function | No |
| Automatic brewing | Yes |
| Wireless integration with the hood | No |
| Residual heat indicator | Yes |
| Power limitation | No |
| Power | 7100W |
| Voltage | 220-240 / 400 2N V |
| Height | 4.3 cm |
| Width | 58 cm |
| Depth | 51 cm |