- In stock.
Electric hob Electrolux 300 serija EHF6232FOK
Electric hob Electrolux 300 serija EHF6232FOK
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | ELECTROLUX, Electrolux |
| Collection | 300 series |
| Model | EHF6232FOK |
| Width | 59 cm, 678 mm. |
| Depth | 52 cm |
| Height | 3.8 cm, 118 mm. |
| Color | Black color |
| Power | 5700W |
| Weight | 7.73 kg, 8.6 kg. |
| Hob type | Power plant |
| Number of cooking zones | 3 |
| Diameter of cooking zones | 180mm, 145mm, 145/210/270mm |
| Cooking zone power | 1700W, 1200W, 1000/1800/2400W |
| Management | Sensory |
| Child safety feature | Yes |
| Features | Audible signal, Child safety lock, Residual heat indicator |
| Timer | No |
| Frame | No |
| Residual heat indicator | Yes |
| Automatic shutdown | Yes |
| Screen | Yes |
| Variable-sized cooking zones | Yes |
| Cable plug | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Connection cable | Yes |
| Additional information | You will always know exactly which cooking zones are still hot. This is shown by the residual heat indicators. This hob has a safety lock that prevents your children from accidentally turning on any of the cooking zones. Set it with one touch. Thanks to the variable size of the cooking zones, you can cook efficiently with extra large pots |
| Length | 600mm. |
| Country of manufacture | RO |