- In stock.
Electric hob AEG HK654070IB
Electric hob AEG HK654070IB



Electric hob AEG HK654070IB
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | AEG, AEG |
| Model | HK654070IB |
| Width | 56 cm, 678 mm. |
| Depth | 49cm |
| Height | 42 cm, 118 mm. |
| Color | Black |
| Power | 7100W |
| Weight | 7.8 kg, 8.7 kg. |
| Hob type | Power plant |
| Number of cooking zones | 4 |
| Management | Sensory |
| Child safety feature | Yes |
| Features | 3-level residual heat, Acoustic signal, Automatic heat-up, Child safety lock, Timer, Eco timer, Button lock, Minute minder, Pause, Sound off, Timer |
| Timer | Yes |
| Frame | No |
| Residual heat indicator | Yes |
| Automatic shutdown | Yes |
| Screen | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 600mm. |
| Country of manufacture | RO |