- In stock.
CERAMIC HOB EHF6342XOK
CERAMIC HOB EHF6342XOK
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | ELECTROLUX, Electrolux |
| Collection | 300 series |
| Model | EHF6342XOK |
| Width | 57.6 cm, 678 mm. |
| Depth | 51.6 cm |
| Height | 3.8 cm, 118 mm. |
| Color | Black color |
| Power | 6300W |
| Weight | 7.52 kg, 8.4 kg. |
| Hob type | Power plant |
| Number of cooking zones | 4 |
| Diameter of cooking zones | 120/210mm, 145mm, 120/180mm, 145mm |
| Cooking zone power | 750/2200W, 1200W, 700/1700mm, 1200W |
| Management | Sensory |
| Child safety feature | Yes |
| Features | Audible signal, Automatic heat-up, Child safety feature, Control lock feature, Minute minder, Residual heat indicator, Stop + Go function, Timer |
| Timer | Yes |
| Frame | Yes |
| Residual heat indicator | Yes |
| Automatic shutdown | Yes |
| Screen | Yes |
| Variable-sized cooking zones | Yes |
| Cable plug | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Connection cable | Yes |
| Additional information | With the "Stop+Go" function, the cooking process is paused with one touch and then restarted with the same settings. Use the timer for convenient control. When the cooking time is up, it automatically switches off the hob, notifying you with an acoustic signal. You will always know exactly which cooking zones are still hot. This is shown by the residual heat indicators |
| Length | 600mm. |
| Country of manufacture | RO |