- In stock 6 - 11
-
−4%
MPM-45-ZMI-02 dishwasher Fully built-in
MPM-45-ZMI-02 dishwasher Fully built-in
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Cutlery compartment type | Basket |
| Control panel colour | Grey |
| Appliance placement | Fully built-in |
| Upper basket adjustable height | Yes |
| AC input voltage | 230 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Energy consumption per cycle | 0.74 kWh |
| Energy efficiency class | E |
| Connected load | 2100 W |
| Water consumption per cycle | 9 L |
| Annual water consumption | 2520 L |
| Energy consumption per 100 cycles | 76 kWh |
| Width | 448 mm |
| Depth | 550 mm |
| Height | 815 mm |
| Delay start (max) | 9 h |
| Temperature (max) | 70 °C |
| Noise level | 49 dB |
| Washing class | A |
| Delayed start timer | Yes |
| AquaStop function | Yes |
| Half-load | Yes |
| Drying class | A |
| Number of washing programs | 5 |
| Cycle time | 190 min |
| Dishwashing programs | Quick, Eco 45 ºC |
| Number of place settings | 10 place settings |
| Baskets adjustable placement | Upper |
| Warnings | Handle electrical cables with care to avoid the risk of electric shock., Ensure that the appliance is regularly serviced and kept clean., Do not allow children to operate or be in close proximity to an operating dishwasher without adult supervision. |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 377014 |