- In stock.
DISHWASHER BI DB476TXS LG
DISHWASHER BI DB476TXS LG
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | Hello, LG |
| Model | DB476TXS |
| Width | 59.8 cm, 598 mm. |
| Depth | 55.4 cm |
| Height | 81.5 cm, 815 mm. |
| Weight | 45 kg, 47 kg. |
| Energy efficiency class | A |
| Water consumption per cycle | 9.5 liters |
| Number of tableware sets | 14 |
| Dishwasher type | Built-in |
| Washing efficiency class | A |
| Drying efficiency class | A |
| Noise level | 43 dB. Duration of the "eco" program - 56 min. |
| Number of programs | 10 |
| Indicators | Remaining time indicator, Water purity indicator, Salt indicator, End of cycle indicator |
| Management | Electronic |
| Protection against water spills | No |
| Screen | Yes |
| Tool drawer | Yes |
| Automatic opening | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Delaying the start of the programme | Yes |
| Adjustable leg height | Yes |
| Length | 554 mm. |
| Country of manufacture | KR |