- In stock
-
−1%
Dishwasher AEG FSE72517P
Dishwasher AEG FSE72517P
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
2 - 4
business days
| Manufacturer | AEG |
| Mounting type | Built-in |
| Standardized width | 45 cm |
| Standardized height | 85 cm |
| NEW energy efficiency class | E |
| Management | Touch control with LCD |
| Control panel location | Internal |
| Energy consumption 100 cycles | 75 kWh |
| Number of programs | 7 |
| Water consumption per cycle | 9.9 liters |
| Number of temperatures | 4 |
| Sound level class | C |
| Glass program | Yes |
| Automatic program | Yes |
| Cycle time | 240 minutes |
| Time reduction | Yes |
| Time delay program | Yes |
| Automatic shutdown | Yes |
| Hot water connection option | Yes |
| Engine type | Inverter |
| Number of bags | 3 |
| Automatic door opening at the end of the cycle | Yes |
| High-efficiency nozzles | Yes |
| Top nozzle | Yes |
| Inner body material | Full stainless steel |
| Interior lighting | No |
| Projection of the program progress on the floor | Light signal on the floor |
| Sliding hinges | Yes |
| Protection against water spills | Yes |
| Installation at height | No |
| Liftable bottom basket | No |
| Capacity of tableware sets, pcs. | 10 |
| Minimum height, cm | 81.8 |
| Maximum height, cm | 87.8 |
| Width | 44.6 cm |
| Depth | 55 cm |
| Noise level | 46 dB |
| Color | White |
| Wi-Fi | No |