- In stock.
Built-in dishwasher Gorenje GV520E11
Built-in dishwasher Gorenje GV520E11



Built-in dishwasher Gorenje GV520E11
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | GORENJE, Gorenje |
| Model | GV520E11 |
| Width | 44.8 cm, 495 mm. |
| Depth | 55 cm |
| Height | 81.5 cm, 890 mm. |
| Energy efficiency class | E |
| Water consumption per cycle | 9.5 liters |
| Number of tableware sets | 11 |
| Dishwasher type | Built-in |
| Washing efficiency class | E |
| Drying efficiency class | E |
| Noise level | 47 dB |
| Management | Electronic |
| Protection against water spills | Yes |
| Screen | No |
| Tool drawer | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Delaying the start of the programme | No |
| Weight | 37,858 kg. |
| Length | 645 mm. |
| Country of manufacture | CN |