Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 5
business days
| Summary | Philips OneBlade QP2510/15. Control type: Rotary. Product colour: Black, Lime. Power source: Battery, Operating time: 30 min, Battery type: Built-in battery. Battery technology: Nickel-Metal Hydride (NiMH) |
| Vendor Homepage | www.philips.com/global |
| Unit Box Height | 0.165 |
| Unit Box Length | 0.06 |
| Unit Box Width | 0.09 |
| Control type | Rotary |
| Number of length steps | 2 |
| Precision trimmer | Yes |
| Washable | Yes |
| Waterproof | Yes |
| Wet & Dry | Yes |
| Product colour | Black/Lime |
| AC input voltage | 100-240 V |
| Battery technology | Nickel-Metal Hydride (NiMH) |
| Battery type | Built-in battery |
| Charging time | 8 h |
| Operating time | 30 min |
| Power source | Battery |
| Rechargeable | Yes |
| Attachments quantity | 3 |
| Razor included | Yes |
| Power consumption (max) | 2 W |
| Shaving system technologies | OneBlade |
| Model | QP2510/15 |
| Units per Shipping Box | 9 |
| Unit Calculated Volume | 0.000703 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.168 kg |