Seek Thermal SW-AAA thermal imaging camera Black, Grey Built-in display 206 x 156 pixels
Product reference:
6-SW-AAA
Seek Thermal SW-AAA thermal imaging camera Black, Grey Built-in display 206 x 156 pixels
Seek Thermal SW-AAA thermal imaging camera Black, Grey Built-in display 206 x 156 pixels
Product reference:
6-SW-AAA
Seek Thermal SW-AAA thermal imaging camera Black, Grey Built-in display 206 x 156 pixels
You have 3 products in compare list, please remove someone and try again
- Add to favorites products
- Added to favorites products
- Removed to favorites product
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
| Wi-Fi | Yes |
| Built-in display | Yes |
| Display resolution | 206 x 156 pixels |
| Display diagonal | 8.89 cm (3.5") |
| Product colour | Black, Grey |
| International Protection (IP) code | IP54 |
| Width | 28 mm |
| Height | 80 mm |
| Depth | 140 mm |
| Weight | 205 g |
| Horizontal field of view | 36° |
| Thermal frame rate | 9 Hz |
| Vertical field of view | 36° |
| Manual | Yes |
| Cables included | USB |
| Wrist strap included | Yes |
Offensive and promotional comments are unpublished.
Testimonials not found!
Request for product delivery/order