- In stock
Medisana HG 100 Indoor Electronic hygrometer White
Medisana HG 100 Indoor Electronic hygrometer White
Guarantee
36 month
Delivery from Europe in
9 - 14
business days
| Product colour | White |
| Purpose | Indoor |
| Type | Electronic hygrometer |
| Placement | Wall, Table |
| Temperature measurement range | -10 - 50 °C |
| Humidity measuring range | 20 - 90% |
| Temperature measurement units | °C |
| Thermometer | Yes |
| Power source | Battery |
| Width | 82 mm |
| Depth | 70 mm |
| Height | 20 mm |
| Weight | 60 g |
| Display form factor | Rectangular |
| Display type | Digital |
| Battery type | AAA |
| Battery voltage | 1.5 V |
| Number of batteries supported | 1 |