FLIR ONE Pro Andorid (USB-C) Black
FLIR ONE Pro Andorid (USB-C) Black





FLIR ONE Pro Andorid (USB-C) Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Certification | MFi (iOS version), RoHS, CE/FCC, CEC-BC, EN61233 |
| Built-in display | No |
| Product colour | Black |
| Weight | 36.5 g |
| Width | 34 mm |
| Height | 68 mm |
| Depth | 14 mm |
| Infrared spectral band | 8 - 14 µm |
| Thermal sensitivity (NETD) | 150 mK |
| Thermal frame rate | 8.7 Hz |
| Manual | Yes |
| Wrist strap included | No |
| Battery charger included | No |
| Cables included | USB Type-A to USB Type-C |
| Cleaning cloth | No |
| USB port | Yes |
| Input current | 1 A |
| Battery level indicator | Yes |
| Input voltage | 5 V |
| Battery life (max) | 1 h |
| Fixed focal length | 150 mm |
| Fixed focus | Yes |