- In stock.
Wireless speaker Blow CITYLIGHT, black, 160 W
Wireless speaker Blow CITYLIGHT, black, 160 W



Wireless speaker Blow CITYLIGHT, black, 160 W
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BLOW, Blow |
| Sound power | 160W |
| Bluetooth interface | Yes |
| WiFi interface | No |
| Hands-free function | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Width | 213 mm, 240 mm. |
| Depth | 425 mm |
| Height | 195 mm, 460 mm. |
| Weight | 2900 grams, 3.65 kg. |
| Color | Black color |
| Battery capacity | 4500mAh |
| Frequency range | 80 - 12000Hz |
| Connectors | DC-In, USB, Microphone, SD card, 3.5 mm |
| Radio receiver | None |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Sensitivity | 80 dB |
| Length | 260 mm. |
| Country of manufacture | CN |