- In stock
WIRELESS SPEAKER BLOW BT500 BLACK
WIRELESS SPEAKER BLOW BT500 BLACK
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BLOW, Blow. Operating time when fully charged, up to 7 h |
| Charging time | 6 hours |
| Sound power | 12W |
| Bluetooth interface | Yes |
| WiFi interface | No |
| Hands-free function | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Width | 220mm, 124 mm. |
| Depth | 94.8 mm |
| Height | 98.7 mm, 143 mm. |
| Weight | 750g, 0.78 kg. |
| Color | Black color |
| Frequency range | 100 - 20000Hz |
| Form | Cylinder |
| Connectors | 3.5 mm (AUX), Bluetooth, Micro SD, USB |
| Maximum operating range | 10 years |
| Radio receiver | FM |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Additional information | Belt included |
| Length | 228 mm. |
| Country of manufacture | CN |