Wireless headphones Xiaomi Redmi Buds 8 Lite black col.
Wireless headphones Xiaomi Redmi Buds 8 Lite black col.



Wireless headphones Xiaomi Redmi Buds 8 Lite black col.
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | XIAOMI, Xiaomi |
| Model | 8 Lite |
| Weight | 45.3 grams, 0.096 kg. |
| Color | Black color |
| Speaker diameter | 12.4 mm |
| Frequency range | 20 - 20000Hz |
| Resistance | 32 Ω |
| Built-in microphone | Yes |
| Microphone type | Built-in |
| Connection | USB Type-C |
| Wireless | Yes |
| Operating time | 36 hours |
| Charging time | 1.5 hours |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Noise reduction system | Active |
| Length | 100 mm. |
| Width | 100 mm. |
| Height | 31 mm. |
| Country of manufacture | CN |