Wireless Headphones with microphone DEFENDER FREEMOTION B571 LED
Wireless Headphones with microphone DEFENDER FREEMOTION B571 LED





Wireless Headphones with microphone DEFENDER FREEMOTION B571 LED
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Headset type | Binaural |
| Product type | Headset |
| Wearing style | Head-band |
| Maximum operating distance | 10 m |
| LED backlight | Yes |
| Recommended usage | Universal |
| Quantity | 1 |
| Connectivity technology | Wireless |
| Operating time | 6 - 8 hours |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Headphone sensitivity | 105 dB |
| Ear coupling | Circumaural |
| Acoustic system | Closed |
| Driver unit | 4 cm |