- In stock
Wireless headphones Sennheiser Accentum Open, black
Wireless headphones Sennheiser Accentum Open, black
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SENNHEISER, Sennheiser |
| Model | Open |
| Weight | 38 grams, 0.98 kg. |
| Color | Black color |
| Speaker diameter | 11 mm |
| Frequency range | 25 - 15000Hz |
| Sensitivity | 109 dB |
| Built-in microphone | Yes |
| Microphone type | Built-in |
| Connection | Wireless, Bluetooth, USB Type C |
| Wireless | Yes |
| Lighting | No |
| Operating time | 28 hours |
| Charging time | 1 hour |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Noise reduction system | None |
| Length | 254 mm. |
| Width | 518 mm. |
| Height | 502 mm. |
| Country of manufacture | CN |